Menu Zamknij

Zespół Szkół Budowalnych nr 1 w Krakowie nawiązał współpracę z firmą GROHE – czołowym producentem rozwiązań łazienkowych i wyposażenia kuchni. W ramach partnerstwa w szkole otwarto nowoczesną pracownię instalacji sanitarnych i grzewczych, a uczniowie kształcący się w tych zawodach mogą wziąć udział w atrakcyjnym programie edukacyjno-szkoleniowym.

To pierwsza w Małopolsce szkolna pracownia instalacji sanitarnych i grzewczych ufundowana w całości przez firmę GROHE.

Nowoczesna pracownia to nie wszystko – w ramach współpracy z firmą GROHE Zespół Szkół Budowalnych nr 1 skorzysta z programu edukacyjno-szkoleniowego GIVE, który obejmuje wsparcie edukacji w zakresie instalacji sanitarnych z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań.

Uczestnicy kursu przechodzą specjalistyczne szkolenie produktowe, a na zakończenie otrzymują powszechnie uznawany międzynarodowy certyfikat.

Technik inżynierii sanitarnej oraz monter sieci i instalacji sanitarnych – to zawody poszukiwane dziś na rynku pracy, o czym świadczy najnowsza, ogłoszona przez MEiN prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Współpraca Zespołu Szkół Budowalnych nr 1 z firmą GROHE wzmocni kompetencje zarówno uczniów, jak i nauczycieli, będzie też stanowiła dodatkowy atut szkoły w ofercie rekrutacyjnej na rok szkolny 2023/2024.

Skip to content