Menu Zamknij

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

W sobotę 29 kwietnia br. drużyna Budowlanki jak co roku wystartowała w krakowskich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi uczniowie poprawili zeszłoroczny wynik, stając na podium o stopień wyżej, zajmując 2 miejsce w Krakowie.

Podczas eliminacji do Turnieju sprawdzano wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji. Kolejnym etapem były zadania praktyczne, podczas których oceniano umiejętności jazdy motorowerem w trudnych warunkach, oraz po torze sprawnościowym, a także samochodem po wyznaczonej trasie z zamocowanym talerzem Stewarda. Ważnym elementem tych zmagań są również zadania z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiedza w tym zakresie jest niezwykle istotna podczas zaopatrywania osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych.

26 maja br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej S.A. Kraków przy ulicy Jana Brożka 3 odbyło się wręczenie nagród finalistom eliminacji miejskich do 44 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz 25 Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego.
Puchary wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinsp. Tomasz Jemczura wspólnie z partnerami działań. Laureaci po zakończeniu części oficjalnej mieli możliwość pokierowania na terenie zajezdni, tramwajem Bombardier, co było dodatkową atrakcją w tym szczególnym dniu.

Budowlankę reprezentowała drużyna w składzie:
Jan Drogoszcz 2s/z
Burek Bartłomiej IVB/k/w/r
Klimkowski Mateusz IVB/k/w/r
Opiekun drużyny
Piotr Witek

Skip to content