Menu Zamknij

Święto Niepodległości

Godzina 11:11 – „Szkoła do hymnu” 2023

W piątek 10 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W dwóch uroczystych akademiach uczestniczyli” dyrekcja, grono pedagogiczne i wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Na początku uroczystości wszyscy zgromadzeni zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie pierwszoklasiści wykonali tradycyjne pieśni niepodległościowe.
Później głos zabrała pani dyrektor Dorota Matlęga, podkreślając, jak ważne jest kultywowanie wolności. Na koniec wystąpił nasz znakomity szkolny zespół muzyczny, który pod kierunkiem profesora Bartosz Smółki wykonał piosenki przybliżające współczesne rozumienie patriotyzmu. Były to: „Wojenka” Lao Che, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela GC i „Mury” Jacka Kaczmarskiego.
Wszyscy byli pod wrażeniem ich znakomitego wykonania. 🥰😍🙂

GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WAS!!! 🥰😍😍🥰

„A mury runą”

Skip to content