Menu Zamknij

Wycieczka klasy 1Aa do Ogrodu Botanicznego 13.05.2024r.

W dniu 13.05.2024r. Klasa 1Aa wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Krakowie przy ul. Kopernika 27. Założony w 1783 roku, ten historyczny ogród botaniczny oferuje spokojne schronienie w samym sercu miasta, a jego kolekcja roślin liczy ponad 5000 gatunków, zarówno lokalnych, jak i egzotycznych. Wycieczka szkolna do Ogrodu Botanicznego w Krakowie to doskonała okazja, aby uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się różnorodności świata roślin oraz nauczyć się o znaczeniu ochrony środowiska naturalnego. Ogród, należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest jednym z najstarszych tego typu miejsc w Polsce i oferuje bogatą kolekcję roślin z różnych stref klimatycznych świata, co stanowi świetny materiał edukacyjny dla uczniów w każdym wieku.

Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na unikatowe gatunki drzew, krzewów, oraz roślin kwitnących, które są pielęgnowane przez specjalistów z ogrodu. Dostępne są również specjalne ścieżki edukacyjne, które pozwalają na lepsze zrozumienie procesów ekologicznych i ewolucyjnych. Ogród oferuje także różnorodne warsztaty i zajęcia edukacyjne, które mogą być dostosowane do wieku i potrzeb uczestników, co czyni wycieczkę jeszcze bardziej wartościową.

Na przestrzeni ponad 9 hektarów rozmieszczono liczne kolekcje roślinne, w tym rzadkie gatunki drzew, krzewów oraz kwiatów, które zachwycają swoim pięknem i różnorodnością.

Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na historyczne szklarnie, które są domem dla egzotycznych roślin, w tym wielu gatunków orchidei i paproci. Latem ogród tętni życiem dzięki kolorowym rabatom kwiatowym oraz licznie kwitnącym roślinom, które przyciągają różnorodne gatunki motyli i ptaków. Jest to również doskonałe miejsce do nauki i obserwacji, jak zmienia się natura w różnych porach roku.

Ogród Botaniczny w Krakowie organizuje także liczne wydarzenia edukacyjne, warsztaty i spacery tematyczne, które mogą wzbogacić wizytę o aspekt naukowy i kulturowy. Dla tych, którzy cenią spokój i kontakt z naturą, będąc jednocześnie w centrum dużego miasta, ogród oferuje idealne warunki do relaksu i odprężenia. Niezależnie od pory roku, jest to miejsce pełne uroku, które warto odwiedzić, aby cieszyć się pięknem i spokojem natury.

Opiekun: Artur Witkowski

Skip to content