Menu Zamknij

Jubileusz 60-lecia ZSB

29 maja był kolejnym dniem świętowania jubileuszu naszej szkoły związanego z 60. rocznicą funkcjonowania Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie przy ulicy Szablowskiego (dawniej Złotej Kielni).

Po mszy świętej w kościele św. Wojciecha zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w auli szkolnej. Po odśpiewaniu hymnu Dyrektor ZSB Nr 1 Dorota Matlęga serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie wyraziła dumę z osiągnięć naszych uczniów i absolwentów, podziękowała nauczycielom za ich wysiłki włożone w nauczanie i wychowanie młodych ludzi oraz w rozwój szkoły. Poinformowała też, że od 1 września szkoła zmieni nazwę na Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych.

Następnie głos zabrali: Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa Anna Domańska reprezentująca Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego i Wiceprezydent Marię Klaman, Małopolska Kurator Oświaty dr Gabriela Olszowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Agata Suszyńska reprezentująca Dyrektora Dariusza Styrnę, emerytowany Dyrektor ZSB Nr 1 Andrzej Mielczarek, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Kalandyk, Przewodniczący i Zastępca Zarządu Rady Dzielnicy VI Bronowice Adam Goch i Małgorzata Turek, Prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Agnieszka Leśniak  w imieniu swoim i byłego Rektora PK i absolwenta Zespołu Szkół Budowlanych prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagi, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Leszek Książek, przedstawiciel współpracującej ze szkołą firmy Eurokreator Rafał Kunaszyk, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Krakowie i absolwentka ZSB Barbara Dobrek w towarzystwie zastępców: Piotra Pasternaka i Marka Filipczyka, absolwenci ZSB: Michał Woszczyk i Dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego Dorota Niemiec, Dyrektor ZSSOMS w Krakowie Katarzyna Gubernat, Dyrektor Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie Piotr Wydrzyński, przedstawiciel Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Krakowie Sebastian Gałuszka.

Wszyscy mówcy podkreślali renomę szkoły, jej znaczenie w procesie kształcenia przyszłych techników niezwykle cenionych na rynku pracy, życzyli dalszych sukcesów i tego, by uczniowie ZSB przynosili chlubę szkole i miastu.

Po części oficjalnej grupa uczniów zatańczyła poloneza nagrodzonego gromkimi brawami. Później pani prof. Joanna Grabowska i pan prof. Jan Duda zaprosili zgromadzonych do podążenia szlakiem wspomnień z ostatnich sześćdziesięciu lat istnienia szkoły. Były one urozmaicone pokazem slajdów i piosenkami wykonywanymi przez nasz zespół muzyczny pod kierunkiem prof. Bartosza Smółki. Później nastąpił występ utalentowanych muzycznie nauczycieli ZSB w składzie: Gitara basowa – mgr inż. Bartosz Smółka, Pianino: dr Marcin Marynowski, Wokal: mgr inż. Artur Witkowski, Gitara: mgr Grzegorz Pasieka.  Na koniec do auli wwieziono wspaniały okolicznościowy tort.

Później uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek. Mieli też możliwość odbycia sentymentalnych spotkań i rozmów, zrobienia pamiątkowych zdjęć, obejrzenia starych kronik i specjalnie na tę okazję przygotowanych filmów, a także wystawy obrazów pani prof. Anny Lewińskiej.

Obchody jubileuszu naszej szkoły były niezwykłym przeżyciem i dostarczyły mnóstwa wzruszeń.

Gratulujemy organizatorom perfekcyjnego przygotowania tej imprezy.

Skip to content